RSS

Yine yaptılar

18 May

Demokrasinin doğduğu yerde yapılan saygısızlığa bakın! ‘αυτό είναι αρκετό!’ (Yeter artık!)

Yunanistan’da 6 Mayıs’ta yapılan erken seçimlerde parlamentoya girmeye hak kazanan ırkçı Altın Şafak Partisi’nin vekilleri, dün meclisteki yemin törenine Müslüman karşıtı protestolarıyla damgalarınıvurdu.

21 Altın Şafak milletvekili, Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nın temsilcileri olan, PASOK Gümülcine Milletvekili Ahmet Hacıosman ile Radikal Sol Koalisyon’un (SIRİZA) İskeçe ve Gümülcine milletvekilleri Hüseyin Zeybek ve Ayhan Karayusuf’un, Kuran-ı Kerim’e el basarak yemin etmeleri sırasında, protesto için ayağa kalkmadı. Yunan televizyonları, ırkçı vekillerin protestosuna geniş yer verdi.

Haberturk’un haberine göre, Yunanistan Komünist Partisi ve SIRİZA vekilleri de, yazılı olarak dini töreni reddettiklerini bildirdi.

TEK GÜNLÜK VEKİLLİK 

Dün mecliste yemin eden 300 vekilin görev süresi, parlamentonun 17 Haziran’da yeniden yapılacak seçimler nedeniyle feshedilmesinden dolayı bu akşam doluyor. Sadece bir gün görev yaparak Yunan siyasi tarihine geçecek olan vekiller, 6 Mayıs’tan bugüne kadar geçen süre zarfında hakları olan maaşları almayı da reddetti.

Reklamlar
 
 

Etiketler: , , , , , ,

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: